BG EN

НАСА засне двойно слънчево затъмнение (видео)

ЧАС ПИК

НАСА засне двойно слънчево затъмнение (видео)

6859
на 15.09.2015
НАСА засне двойно слънчево затъмнение (видео)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

НАСА изучава Слънцето чрез Solar Dynamics Observatory (SDO), която от 2010 г. е в геосинхронизирана орбита на 36 000 км от Земята.

препоръчано

Заради въртенето на нашата планета около Слънцето, два пъти в годината Земята минава пред обсерваторията и закрива нашата звезда.

Това са периоди от две до три седмици, в които всеки ден Земята закрива Слънцето за няколко минути (до час). В момента Solar Dynamics Observatory е точно в такъв период, информира Би Ти Ви.

Любопитното е, че при едно от тези слънчеви затъмнения, на 13 септември, Луната също е минала пред Слънцето и от космическия кораб е било наблюдавано, да го наречем, двойно слънчево затъмнение – нещо, което се случва за първи път, откакто SDO е в орбита.

В този момент в Южна Африка и в Антарктида хората са наблюдавали частично слънчево затъмнение. НАСА напомня, че на 28 септември от почти цялата територия на Европа, САЩ, Африка и Южна Америка ще може да се наблюдава пълно лунно затъмнение.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! Съдия Дечев се отведе по делото срещу Петков и Божанов. Жандармерия продължава да пази Александър Йоловски и семейството му. Бившият министър пред ПИК: Надявам се на справедливост (СНИМКИ/ВИДЕО) ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! Съдия Дечев се отведе по делото срещу Петков и Божанов. Жандармерия продължава да пази Александър Йоловски и семейството му. Бившият министър пред ПИК: Надявам се на справедливост (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК