ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Легендата на Левски Наско Сираков даде интервю за вестник "Преса", в което направи серия от силни изказвания по наболели за "сините" въпроси.
По думите му клубът "е тотално скъсан финансово", а ултрасите "са се издигнали на пиедестал и си мислят, че те са Левски".
"Да излязат шефовете и да кажат какво става в клуба. Ситуацията е смешна, ако не и трагична. Нека Тодор признае публично, че няма пари, и да каже кой му помага. От много време няма сериозни постъпления и нещата само се закърпват. Сега продадоха най-качествените и най-перспективните футболисти - Гари Родригес и Антонио Вутов. За втория през лятото водехме жестока борба да остане. Това нормално ли е?
Левски е тотално скъсан финансово. Тези пари обаче ще стигнат само до март, когато проблемите с издръжката пак ще се стоварят. Тогава кого ще продадем?", попита реторично Сираков.
"Аз съм играл пред 20 000 на Герена срещу най-обикновени отбори, а срещу ЦСКА - пред 70 000. Не разбирам как така "феновете" събличат треньора. Според мен те са срам за Левски. Издигнали са се на пиедестал и си мислят, че те са Левски.
Същите тези хора лепнаха най-срамното петно на клуба в цялата му история. Целият свят видя какво се случи с Ивайло Петев. Феновете трябва да ходят на стадиона, така да си изразяват мнението. Като продаваш по 700 билета на мач, е показателно. Това е истинската оценка на нашите привърженици. Никой не иска да бръкне в раната. Винаги излиза да говори Наско Сираков.
Левски е играл безобразно през годините, но хората ни подкрепяха. Ето, това ще унищожи клуба - всичките потайни и скрити неща прогониха хората. Левски винаги е бил символ на чистота и демокрация, на протест срещу властта по време на комунизма. Но това вече го няма", добави Наско Сираков.
"Писнало ми е да се карам с всеки и да обяснявам азбучни истини, които се виждат от самолет. Не само в Левски, но и в останалите български отбори публиката бе отблъсната със създаването на фенклубовете. А 90% от тях са платени от самите отбори. Едно и също е дали им даваш пари за охрана, или под масата. Преди никой не се притесняваше да отиде на мач. Сега се насади омраза и хората се страхуват. Едно е да обичаш отбора си, друго е да се бъркаш в неща, от които си нямаш хал хабер.
Какво означава ултиматум да не се продава Гари Родригес на Лудогорец? Къде го има това по света? Не знам параметрите на трансфера, но питам - ако Кирил Домусчиев е давал 1 млн. евро, а сега Елче са платили 400 000 евро, на кого са навредили феновете? Гари някаква звезда ли е? Вкарал е 10 гола, 8 са от дузпи. Ако парите са повече, щях на ръце да го занеса в Разград. Даже и панделка щях да му сложа, да го харесат още повече. По-скоро феновете трябваше да тропнат по масата и да не позволят да бъде продаден Вутов", каза още легендата на "сините".


