Според медиите Алишер Усманов щял да остави състоянието си на племенника
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Племенникът на най-богатия руски бизнесмен Алишер Усманов (на снимката) е загинал в пътнотранспортно произшествие.
Алишер Усманов е №1 в рейтинга на списание „Форбс Русия“ със състояние от 17.6 млрд. долара, собственик е на „Коммерсант“ и 10% oт Фейсбук. Той няма свои деца.
Информацията пред списание „Форбс“ е потвърдил представител на бизнесмена, който обясни, че самият Алишер Усманов няма да коментира ситуацията. 29-годишният Бабур Усманов е загинал в катастрофа в столицата на Узбекистан Ташкент. Той е отишъл в Ташкент на сватба от Швейцария, където живее заедно със съпругата си, племенница на премиера на Узбекистан Шавкат Мирзиев.
Според узбекистанските медии спортната кола на Бабур Усманов, Форд Мустанг, се е разбила в центъра на Ташкент, до Националната библиотека на Узбекистан.
Медиите наричаха младия Усманов „един от основните наследници“ на най-богатия руснак. Не е тайна, че Алишер Усманов е с узбекски произход и няма деца.
„Форбс Русия“ припомня, че преди година в интервю за списнаието е заявил, че няма намерение да оставя състоянието си на наследниците. „На никой нищо няма да оставям. Деца аз нямам, а състоянието ми е това, което ще успея да похарча през живота си за онова, което сметна за нуцно за себе си или за хората. Всичко останало ще управляват приятелите ми и ще разпределят така, както кажа“, обясни Алишер Усманов пред изданието. Идеята му е да се занимава с бизнес до 63-годишна възраст, след което да се заме само с благотворителност и филантропия.


