BG EN

Насрочиха предсрочни парламентарни избори в Косово на 8 септември

Балкани

Насрочиха предсрочни парламентарни избори в Косово на 8 септември

5033
на 22.07.2019
Насрочиха предсрочни парламентарни избори в Косово на 8 септември
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Предсрочните парламентарни избори в Косово, предизвикани от оставката на премиера Рамуш Харадинай, ще се състоят на 8 септември 2019 година, съобщава обществената „Радио и телевизия Косово“ (RTK), като се позовава на неназовани източници от кабинета на президента на страната, пише "Фокус"..
Както твърди събеседникът на медията, държавният глава Хашим Тачи ще вземе решение за датата на вота според законовите и конституционните разпоредби.
След оставката на Харадинай, който се оттегли от поста министър-председател заради покана от Специалната камара за военни престъпления в Хага, опозицията призова президента да свика среща с лидерите на парламентарните партии, за да определи датата на предсрочните избори.
Същото искане към Тачи бе поставено от напускащия премиер, който в интервю за Радио "Свободна Европа" заяви, че законовите срокове и избори трябва да бъдат спазени и вота да се състои най-късно до два месеца.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ОГРОМЕН СКАНДАЛ! ППДБ изготвят черни списъци с журналисти - ето какво се случва на тези, които попадат в тях ОГРОМЕН СКАНДАЛ! ППДБ изготвят черни списъци с журналисти - ето какво се случва на тези, които попадат в тях
ново
Днес: 52
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК