BG EN

Натурализиран: Австрийски щангист взе български паспорт

Други спортове

Натурализиран: Австрийски щангист взе български паспорт

22314
на 22.02.2020
Натурализиран: Австрийски щангист взе български паспорт
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Австриецът Дейвид Фишър от три години живее в Сливен и е основен състезател на клуба по щанги “Стоте войводи“. От 18 февруари Фишър е вече български гражданин, съобщава „Сливенинфо”.

препоръчано

“Много съм благодарен на българската държава и на моя треньор по щанги Станимир Колев – не крие радостта си Дейвид Фишър. - Предпочетох да стана български гражданин, защото условията за тренировки тук са по-добри от тези в Австрия, а аз искам да се развивам като професионален щангист“.

21-годишният Дейвид има второ място от Европейско първенство за юноши и трето от Световно за кадети.

Тази година основната цел на щангиста е Европейското първенство за младежи до 23 години през септември.

“Там ще опитам да стана първи. Затова работим с моя треньор“, заяви Фишър, който говори почти перфектно български език.

 

 

Снимка: sliveninfo.bg

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 118
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК