BG EN

Националистите във Франция пред разпад, един от най-доверените съветници на Марин льо Пен напусна партията

Европа

Националистите във Франция пред разпад, един от най-доверените съветници на Марин льо Пен напусна партията

7059
на 21.09.2017
Националистите във Франция пред разпад, един от най-доверените съветници на Марин льо Пен напусна партията
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Един от ключовите съветници на френския политик Марин льо Пен обяви, че напуска "Националния фронт", пише "Гардиън".

препоръчано

Изданието коментира, че има вероятност това да доведе до разцепление в партията.

Флориан Филипо, вицепрезидент на партията, който е смятан за дясната ръка на Льо Пен, заяви пред френска телевизия, че напуска "Националния фронт".

Филипо, който преди беше отговорен за стратегията и комуникациите, изтъкна пред Франс 2, че не му е харесало да бъде понижен.

Партията, която завърши на трето място на парламентарните избори през юни, ще проведе конгрес в началото на 2018 г. Тогава се очаква вътрешните конфликти да излязат на преден план.

Льо Пен заяви днес, че партията ще бъде обновена и тя ще продължи кампанията си срещу ЕС.

"Националният суверенитет е опората в нашата борба. Ще продължим да се борим срещу ЕС с всички сили, защото е инструмент за елиминиране и обедняване на нашия народ", закани се тя.

"Има много талантливи хора, много хора с профил..., които аз ще водя", продължи тя пред телевизия LCP, цитирана от Ройтерс.

Агенцията отбелязва, че Филипо, който твърдо стоеше зад политиката за отмяна на еврото и изготви предизборната програма за президентските избори, е напуснал заради политически различия.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
МИРЧЕВ, СЛАБ 2! Йордан Цонев преподаде УРОК на щурмовака от Росенец: Най-големият защитник на демокрацията ще ни дава акъл! Всички видяха колко морални и кухи хора сте (ВИДЕО) МИРЧЕВ, СЛАБ 2! Йордан Цонев преподаде УРОК на щурмовака от Росенец: Най-големият "защитник" на демокрацията ще ни дава акъл! Всички видяха колко "морални" и кухи хора сте (ВИДЕО)
ново
Днес: 97
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК