Националите по баскетбол надвиха Румъния след драма

Баскетбол

7968
на 24.02.2023

Българският национален тим по баскетбол надви Румъния с 62:61 като гост в мач от група F на предварителните квалификации за европейско първенство през 2025-а и запази шансове за първото място в групата.

Нашите доста се измъчиха и не показаха никак добра игра в атака, но взеха 16 борби в нападение, а новият натурализиран американски гард Коуди Милър-Макинтайър блесна със страхотен дабъл-дабъл от 11 точки и 12 асистенции, като беше в основата на успеха.

Той започна силно и наниза бързи 7 точки, а нашите дръпнаха с 12:4. Домакините пропускаха отдалеч, което помагаше на българския тим, но и нападението на нашите също не вървеше особено гладко.

Първата четвърт завърши 16:12 за България, а във втората играчите на Росен Барчовски дръпнаха с 27:18. Домакините отговориха със 7 поредни точки, но паузата дойде при 31:25 за нашите. Румънците имаха само 1 тройка от 12 опита, но пък бяха силни за 2 точки при обща успеваемост под 36%. Нашите обаче също не блестяха – 3 от 14 за 3 точки и общо 36% от игра.

Стрелбата на домакините потръгна след паузата и те изравниха при 37:37, след  това дори поведоха с точка, а преди последната четвърт резултатът бе равен при 44:44.

Нашите обаче започнаха ударно в последния период, като след 2 откраднати топки и добри защити вкараха 8 поредни точки. Румънците отговориха с 4 поредни точки, но Павлин Иванов вкара важна тройка.

Българите водеха с 59:53 по-малко от 3 минути преди края, но домакините вкараха 5 поредни точки, а след това имаха и притежанието, но сбъркаха. Данчо Минчев пропусна от тройката, но Лъчо Димитров взе борба, а след това Милър-Макинтайър намери напълно свободния Павлин Иванов, който наниза тройка за 62:58 52 секунди преди края.

Румънците изпуснаха два наказателни в ответната атака, но и нашите не успяха да вкарат. След това румънците изпуснаха от тройката, но взеха борбата и вкараха 3 точки за 61:62, но след това до края просто нямаше време.

Дебютантът Симеон Лепичев блесна с отличен мач с 13 точки, Павлин Иванов вкара 14, а по 11 добавиха Милър-Макинтайър и Йордан Минчев.

Така нашите имат 4 победи и 1 загуба в групата и в неделя в Ботевград ще приемат Португалия в ключов двубой за първото място, което ще спечелим ако победим съперника с поне 10 точки разлика.

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за последния ден на април: Нова работа за Телеца, Раците да не мърдат много, а Скорпионите да тръгват за чужбина САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за последния ден на април: Нова работа за Телеца, Раците да не мърдат много, а Скорпионите да тръгват за чужбина
СТЕНДЪП КОМЕДИТО НА БОРИСОВ: Нова порция лафове скъса от смях актива (ВИДЕО) СТЕНДЪП КОМЕДИТО НА БОРИСОВ: Нова порция лафове скъса от смях актива (ВИДЕО)