BG EN

Национални организации и сдружения с декларация срещу намесата на швейцарско НПО във вътрешните работи на България

Епицентър

Национални организации и сдружения с декларация срещу намесата на швейцарско НПО във вътрешните работи на България

11818
на 29.01.2019
Национални организации и сдружения с декларация срещу намесата на швейцарско НПО във вътрешните работи на България
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Национални организации и сдружения излязоха с декларация против намесата на швейцарското НПО WWF във вътрешните работи на България. Те подчертават, че от 2006 година, откакто клонът на въпросния фонд е регистриран в държавата ни, води десетки дела срещу инвестиционните проекти и най-вече в областта на туризма. 

препоръчано

Ето и пълната декларация:

ДЕКЛАРАЦИЯ 

относно намесата на швейцарската частна неправителствена организация Световен фонд за дивата природа (WWF) във вътрешните работи на България.

 

Продължава грубата и безпардонна  намеса на швейцарската частна неправителствена организация WWF (Фонд за дивата природа) в икономическите, екологични и бизнес процеси в страната.

От 2006 година, когато е регистриран клонът им в България, WWF води десетки съдебни дела срещу инвестиционни проекти, най вече в областта на строителството и туризма. Въпреки че е организация, регистрирана в Швейцария, страна извън Европейския съюз, WWF участва и

e спечелила голям брой обществени поръчки, финансирани от държавния бюджет и от европейските данъкоплатци. Средства получава и по проекти директно от Швейцарската конфедерация. Част от парите се използват за финансиране на медии, организиране на протести и водене на съдебни дела, пряко насочени срещу зимния туризъм и ските и в частност към ски зона „Банско“. В продължение на повече от година WWF-България спонсорира онлайн кампания, която бе директно против най-успешния ни зимен курорт. Със стари снимки от времето на изграждането  преди 15 години и с манипулативни и лъжливи послания, WWF се опита да заблуди общественото мнение, че 48 % от Пирин ще се застрои. С изключение  на потребители на социалните мрежи от Африка и Азия, повечето хора не се довериха на фалшивите твърдения.

Начините за намеса на швейцарската  организация  във вътрешните работи , особено в по-слабо развити икономически страни , са разкрити от известния германски разследващ журналист Вилфрид Хуисман в бестселъра му „Пандалийкс -тъмната страна на WWF“. И в книгата, и в едноименния документален филм, достоверно е описано как действа WWF. Методите са идентични с тези, които се прилагат в България. Чрез група  платени медии и привърженици  и чрез уличен натиск се  влияе на податливи, нерешителни или корумпирани институции и така се постигат  целите . WWF третира  България  като васална на организацията държава от третият свят.

Като представители и изразители на мнението на големи групи от гражданския сектор настояваме Министерският съвет да възложи на правоохранителните органи и на Министерството на външните работи да предприемат законодателни действия за регламентиране на финансирането и работата на чуждите неправителствени организации в България. Обществото има нужда от сигурност, че подобни чужди организации не действат над законите и не стоят над институциите у нас. Необходими са гаранции, че частни организации като WWF не могат да налагат чужди икономически интереси в ущърб на интересите за развитие на българските общности.

 

 

1. Сдружение "Зелена Кресна"

 

2. Съюз "Интелигентна България"

 

3.Български-ловно рибарски съюз

 

4.Сдружение "Бъдеще за човека и природата в Кресненското дефиле"

 

5.Балкански център за устойчивост и екоинженеринг

 

6.Сдружение "Кластър зелен транспорт"

 

.7.Национална асоциация "Българско Черноморие"

 

8. Национално гражданско сдружение „Природата за хората“

 

9.Национална гражданска коалиция „Природата за хората и регионите“

 

10. Коалиция „За да останат хора в България“

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 73
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК