BG EN

Наш филм отива във Венеция

ГАЛЕРИЯ ШОУ

Наш филм отива във Венеция

8828
на 29.07.2016
Наш филм отива във Венеция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Нина Николина и Вальо Ганев са звездите в копродукцията "Белгийският крал", селектирана за престижния кинофестивал

препоръчано

"Белгийският крал", копродукцията на Белгия, Холандия и България, в който звезди са Нина Николина и Валентин Ганев, е селектиран в конкурсната програма "Хоризонти" на кинофестивала във Венеция. Четвъртата лента на режисьорите и сценаристите Петер Бросенс и Джесика Удуърт беше заснета у нас миналата година. Филмът разказва за белгийския крал Николас III, който е на официално посещение в Истанбул, когато държавата му се разцепва. Той незабавно трябва да се върне у дома, за да спаси кралството си. Но поради слънчева буря въздушното пространство е затворено, а всички комуникации - прекъснати. Няма самолети. Няма телефони. С помощта на британски кинорежисьор и български фолклорен ансамбъл кралят и свитата му успяват да преминат границата инкогнито. Така започва една одисея на Балканите.

В ролята на краля е белгийският актьор Петер Ван ден Бегин ("Петият сезон"). Валентин Ганев играе зам. шефът на турските тайни служби, а Нина Николина се превъплъщава в ролята на българската фолклорна певица Ана, която спечелва сърцето на белгийския крал. В кинотворбата участват и някои от солистите на "Мистерията на българските гласове", ансамбъл "Филип Кутев" и квартет "Славей".

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 83
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК