BG EN

НЕ ТРЪГВАЙТЕ КЪМ КУБА: Външно предупреди българите за сериозни проблеми, които ги чакат там

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

НЕ ТРЪГВАЙТЕ КЪМ КУБА: Външно предупреди българите за сериозни проблеми, които ги чакат там

57323
на 05.12.2024
НЕ ТРЪГВАЙТЕ КЪМ КУБА: Външно предупреди българите за сериозни проблеми, които ги чакат там
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ситуационният център на Министерството на външните работи предупреди българите, които планират да пътуват до Куба, за сериозен срив на националната електрическа система. Към момента в страната няма ток, вода, също и гориво.

препоръчано

Вследствие на авария в електроцентралата "Антонио Гитерас", националната електрическа система на Република Куба се срина и цялата страна остана без електричество, вода и гориво за неопределено време, алармират от външното ни ведомство.

Практиката показва, че възстановяването на електрозахранването е сложен и продължителен процес, който вероятно ще отнеме най-малко 3-4 дни. Липсата на електричество допълнително създава проблеми в комуникационните услуги. Кубинските власти обявиха вчерашния ден за неработен и неучебен. В официалните изявления на правителството се акцентира върху усилията за реактивиране на националната енергийна мрежа, като същевременно се отбелязват значителните трудности, които могат да възникнат и да забавят процеса, уточняват от МВнР.

При необходимост от съдействие, българските граждани в Република Куба, могат да се обръщат към българското дипломатическо представителство в гр. Хавана, на следните номера: тел.: +53 7204 67 68 и +53 7204 67 59, както и на мобилен телефонен номер за неотложни случаи в извънработно време: +535 286 24 49. Сигнали може да се подават и на имейл адреса на Консулската служба към Посолството: [email protected].

Сигнали и молби за съдействие при бедствени ситуации на български граждани се приемат денонощно и на телефонните линии на дирекция "Ситуационен център": +359 2 948 24 04; +359 2 971 38 56 или на имейл: [email protected].

Препоръчваме на българските граждани, при пътувания, временно или постоянно пребиваване в чужбина, да се възползват от възможността да се регистрират в рубриката "Пътувам за…" на следния адрес: https://mfa.bg/bg/embassyinfo.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 108
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК