Невероятна драма! Григор се контузи, счупи три ракети и изпусна титлата в Истанбул

20275
на 01.05.2016

Българинът загуби с 2:1 сета срещу аржентинеца Диего Шварцман

Изключителна драма беляза финалния мач на тенис турнира в Истанбул. Григор Димитров загуби с 2:1 сета срещу аржентинеца Диего Шварцман, въпреки че на два пъти българинът беше на две точки от спечелването на титлата. Първата ни ракета отстъпи с 7:6(7:5), 6:7(4:7), 0:6, след като в края на втория сет получи схващане на левия крак и завърши мача в много ниско темпо. Освен всичко друго, Димитров скъса 4 ракети и счупи други три, за което загуби и служебна точка. С достигането си до финала българинът спечели 39,965 евро от наградния фонд и 150 точки за световната ранглиста.

Първият сет започна много добре за Григор, който след един труден сервис гейм, успя да пробие Шварцман и си осигури преднина от 2:1. Последва бърз гейм в графата на Димитров и затвърждаване на пробива - 3:1. След тази преднина обаче първата ни ракета загуби концентрация и аржентинецът успя да върне пробива и да изравни резултата. В преломният седми гейм българинът показа прекрасна игра и отново проби Шварцман и поведе с 4:3. Нашенецът обаче не успя да удържи своето подаване и се стигна до 4:4. Григор обаче показа воля и направи нов пробив за 5:4, но минута по-късно аржентинецът отговори подобаващо и изравни за 5:5. Пробивите в мача продължиха и първата ни ракета дръпна с 6:5, но след това загуби сервис гейма си и логично след 6 поредни пробива се стигна до тайбрек. В него българинът беше по-концентриран и успя да се наложи със 7:5, с което затвори и сета в своя полза.

Втората част започна добре за Григор Димитров, който макар и да имаше известни колебания, спечели откриващия гейм. Последва пробив за българина и преднина от 2:0. Първата ни ракета затвърди пробива и дръпна с 3:0. Аржентинецът спечели сервис гейма си и така намали на 3:1, а след това направи и пробив за 3:2. Димитров се съвзе и отговори с пробив на 0 - 4:2. След силен сервис Григор поведе с 5:2. Шварцман все пак успя да вземе подаването си и намали на 5:3, а след голяма драма спечели и следващия гейм и така се стигна до 5:4. Добрата игра на аржентинеца продължи и той изравни за 5:5, а след пореден пробив поведе с 5:6. Първата ни ракета се съвзе и върна пробива, като по този начин прати сета в тайбрек. В него аржентинецът показа характер и вкара мача в трети сет, след победа с 4:7 точки. Неприятната новина за Григор се оказа схващане в левия крак, заради което българинът продължи двубоя в много ниско темпо.

Третата част стартира със спечелен сервис гейм от Шварцман, а след това и пробив. Аржентинецът поведе с 0:3, а след почивката последва нов пробив и се стигна до 0:4. В петия гейм българинът счупи втората си ракета и загуби служебна точка, с което се стигна до 0:5. Последва нов гейм за Шварцман и първа титла за аржентинеца, след като българинът отново счупи ракетата си и се отказа от двубоя, въпреки че резултатът в шестия гейм беше 40:40.

Ако всичко е наред със здравословното състояние на Григор Димитров, от утре той трябва да вземе участие на турнира от АТП 1000 в Мадрид. Първи съперник на българина ще бъде Карено-Буста, а в трети кръг е възможна среща със световния №2 Анди Мъри.

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си