ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Станалият независим депутат Красимир Стефанов не идва втори пореден ден в парламента, видя репортер на ПИК. Стефанов вчера разбуни духовете в държавата, след като изненадващо се оказа, че е подал заявление да напусне парламентарната група на ГЕРБ. Той не дойде лично в Народното събрание да обясни действията си. Вместо това председателстващият парламента прочете заявлението му, както повелява формалната процедура.
Красимир Стефанов обаче не дойде и днес на работното си място в сградата на Народното събрание, където в момента се обсъжда нов Изборен кодекс.
Съгласно Правилника за работа на 42-то Народното събрание Красимир Стефанов не се води независим депутат, както беше в предишните парламенти. Официалният му статут е „нечленуващ в парламентарна група“.


