Неймар изпревари Пеле, вече е голмайстор на Бразилия

Топ новина

4892
на 09.09.2023

Неймар вкара два гола и изпревари Пеле начело в класацията на реализаторите за националния отбор по футбол на Бразилия, който победи с 5:1 Боливия като домакин в световните квалификации по футбол.

31-годишният Неймар, който наскоро подписа със саудитския Ал-Хилал, пропусна дузпа през първото полувреме, но се разписа на два пъти в 61-та и 93-та минута. Така той вече има 79 попадения и две повече от легендарния Пеле.

Родриго също вкара два гола, след като откри резултата в 24-та минута и добави още един в 52-та след прекрасна асистенция от Бруно Гимараеш.

Рафиня, който замени Антони в състава, бе точен за 2:0 секунди след началото на второто полувреме след подаване на Неймар, а Боливия стигна до почетно попадение чрез Виктор Албрего в 78-та минута.

Във вторник Бразилия гостува на Перу във втория кръг от квалификациите на зона КОНМЕБОЛ, информира БНР.

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си