BG EN

Немската гимназия - пак №1, математическата се връща на мода

Образование

Немската гимназия - пак №1, математическата се връща на мода

19296
на 26.06.2014
Немската гимназия - пак №1, математическата се връща на мода
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

91 Немска езикова гимназия пак е номер 1 сред кандидат-гимназистите у нас. На мода се връща Софийска математическа гимназия, а третото място е за 73 СОУ (Втора немска). Това са училищата с най-високи минимални балове при приема в гимназиите в София, съобщи началникът на Регионалния инспекторат по образованието в София Ваня Кастрева. №1 по минимален бал в столицата е Немската. Последният приет кандидат там е момче с бал 34.502. На второ място е СМГ с 34.332 бал, а на трето - 73 СОУ с 33.900. В топ 10 са още:

препоръчано

Първа английска езикова гимназия - 33.188, Втора английска с 33.150,  Испанска езикова гимназия с 32.964, 9 Френска езикова гимназия с 32.362, 35-о училище с 31.664, 133 СОУ - с 31.400 и 22-ра гимназия с 31.364.

С най-висок бал сред професионалните гимназии е НТБГ с минимален бал 30.539. На второ място е Финансово-стопанската гимназия с 29.632, а на трето - гимназията по архитектура, строителство и геодезия - 28.452. Четвърта е гимназията по електроника "Джон Атанасов" с 26.725.

С най-висок бал е ученичка от Софийската математическа гимназия. Нина Димова има бал 35.963 и ще продължи да учи в СМГ.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Разединителят Асен Василев иска да реже разходите за публичната администрация, пъне се да дава предложения за бюджета (ВИДЕО) ПИК TV! Разединителят Асен Василев иска да реже разходите за публичната администрация, пъне се да дава предложения за бюджета (ВИДЕО)
ново
Днес: 95
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК