BG EN

Непознат вид къртица и черепи от мечки показват в природонаучния музей

КУЛТУРА

Непознат вид къртица и черепи от мечки показват в природонаучния музей

13874
на 16.09.2020
Непознат вид къртица и черепи от мечки показват в природонаучния музей
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Националният природонаучен музей при БАН показва един от най-новите си експонати - препарирана къртица от нов вид, открит от учени в музея. „Това е и най-новият описан бозайник за Европа – странджанска къртица, няма я в нито един друг музей в целия свят“, поясни сътрудникът Ния Тошкова.

Във фоайето на музея за първи път се излагат и находки от пещерата Мишин камък – черепи на малката пещерна мечка.

„Интересното при тези черепи е, че те са открити четири, подредени по специфичен начин и е много вероятно да са подредени от човешка ръка. Доста интересна находка – може да е свързана с някакъв ритуал“, допълни Ния Тошкова.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО И ПЪРВО В ПИК! Радев най-накрая се престраши - утре депозира оставка като президент (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО И ПЪРВО В ПИК! Радев най-накрая се престраши - утре депозира оставка като президент (ВИДЕО)
ново
Днес: 10
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК