BG EN

Нетаняху защити Мъск за жеста, напомнящ нацистки поздрав

СВЕТЪТ ДНЕС

Нетаняху защити Мъск за жеста, напомнящ нацистки поздрав

15592
на 23.01.2025
Нетаняху защити Мъск за жеста, напомнящ нацистки поздрав
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви днес, че Илон Мъск е "несправедливо очернян", след като технологичният милиардер направи в гръб жест с изправена ръка, напомнящ нацисткия поздрав, предаде ДПА, като се позова на пост на премиера в платформата "Екс".

препоръчано

Нетаняху се обяви в защита на Мъск в собствената социална платформа на Мъск, наричайки го още "голям приятел на Израел".

"Той посети Израел след нападението на 7 октомври, при което терористите от "Хамас" извършиха най-голямото зверство срещу еврейския народ след Холокоста", написа Нетаняху.

"Оттогава многократно и категорично подкрепя правото на Израел да се защитава срещу извършващи геноцид терористи и режими, които се стремят да унищожат единствената еврейска държава", допълни израелският премиер, цитиран от БТА.

Припомняме, че Мъск направи в бърза последователност две движения с вдигане на едната ръка, излизайки на сцената да произнесе реч вечерта след встъпването в длъжност на президента на САЩ Доналд Тръмп.Нетаняху

Жестовете на Мъск предизвикаха фурор в интернет и медиите, като мнозина ги оприличиха на поздравите, използвани от нацистите и фашистите. Други обаче казаха, че намерението му е било неясно и на жестовете се придава прекалено голямо значение.

Нетаняху не спомена конкретно този спор в публикацията си в "Екс".

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО) Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО)
ново
Днес: 102
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК