BG EN

НЗОК: Няма причина болниците да връщат пациенти, изплатили сме всичко

Здраве

НЗОК: Няма причина болниците да връщат пациенти, изплатили сме всичко

4094
на 19.05.2014
НЗОК: Няма причина болниците да връщат пациенти, изплатили сме всичко
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"НЗОК е изплатила на лечебните заведения за болнична помощ отчетената дейност до стотинка, след като е извършена проверка". Това се казва в писмо на пресцентъра на НЗОК, адресирано до медиите.

препоръчано

 

То е във връзка с изявленията на ръководствата на някои лечебни заведения за болнична помощ, че поради определянето на занижени "лимити" от страна на НЗОК, ще се наложи да не приемат пациенти, потърсили помощ от тях.

 

По данни на НЗОК през месец януари 2014 г. болниците са получили 158 260 624 лв. , докато сумата за същия период на изминалата година е 93 224 158 лв. През месец февруари на лечебните заведения е била изплатена сумата от 83 572 249, а през същия период на 2013 г. тя е била 103 948 346 лв.

 

През март месец т. г. болниците са получили 135 887 255 лв., а през април 128 634 740 лв. изплатената сума за същия период на 2013 г. е съответно 114 176 035 лв. и 120 418 077 лв.

 

Миналата седмица лекари, пациентски организации и болнични сдружения се разбунтуваха срещу новата методика на финансиране на лечебните заведения, налагаща ограничения на количеството извършени дейности на месец.

 

Общо изхарчените пари за лечебни заведения до април тази година са над 506 млн. лв., а за същия период на миналата година са били над 431 млн. лв. В бюджета на касата тази година са предвидени над 1 млрд. лева по това перо или над 40% от всички средства за здравноосигурителни плащания.

 

Предстои изчислението и изплащането за месец май, уточняват още от НЗОК. През 2013 г. този месец е струвал 139 млн. лв. в болнични разходи.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Илияна Йотова с първи думи защо избра Андрей Гюров за служебен премиер - готова е да върне списъка му с министри, ако... ГОРЕЩО В ПИК TV! Илияна Йотова с първи думи защо избра Андрей Гюров за служебен премиер - готова е да върне списъка му с министри, ако...
ново
Днес: 37
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК