BG EN

Нидал Алгафари пред ПИК TV: На 9 май Радев направи опит да се подмаже на Путин чрез антиевропейски референдум (ВИДЕО)

ГОРЕЩО
Акценти

Нидал Алгафари пред ПИК TV: На 9 май Радев направи опит да се подмаже на Путин чрез антиевропейски референдум (ВИДЕО)

116694
на 15.05.2025
Нидал Алгафари пред ПИК TV: На 9 май Радев направи опит да се подмаже на Путин чрез антиевропейски референдум (ВИДЕО)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На 9 май Радев не беше сред поканените в Москва на Червения площад. Там присъстваха представители на значими за руската политика държави, като Буркина Фасо, Венецуела, Виетнам, но не и г-н Радев, въпреки че той изцяло подкрепя политиката на Русия. Очевидно, в опит да подобри отношението на Путин и руската администрация към себе си, реши, че това е моментът да направи своя принос към 9 май, като постави в обращение референдума за еврото – ход, който е по-близък до руската политика спрямо България, отколкото до българската политика спрямо Русия. Така коментира Нидал Алгафари темата за референдума в предаването „Видеовръзка с Цветан Фиков“ по ПИК TV.

препоръчано

Според него, това е бил опит Радев да се хареса на хората в Русия, които са го посочили и са му помогнали да бъде избран. По думите му, с цялата си агентура в България, те са успели да го направят президент – с помощта и фаталната грешка на Корнелия Нинова.

„Смятам, че господин Радев имаше до себе си един достатъчно добър юрист – Крум Зарков, който със сигурност го е предупредил, че това е противоконституционно, че няма как да се осъществи. Въпреки това той го направи. Това означава, че е знаел, че няма как да се случи. Не смятам, че желанието му е да има истински референдум. А и що се отнася до някакви протести и размирици – смятам, че няма хора в България, които да излязат, за да му играят по гайдата“, допълни пиарът.

По думите му, третият възможен мотив е опит да се „вклини клин“ в управляващото мнозинство. Той припомни, че „Има такъв народ“ не биха могли да подкрепят политика, различна от тази на референдумите.

„Имаше съмнения, че Българската социалистическа партия няма да подкрепи по същия начин. Така Радев би прокарал референдума и би предизвикал временно дестабилизиране на правителството. Но дори БСП и ИТН да бяха напуснали, партиите ПП, ДБ и ДПС, начело с господин Доган, щяха да са достатъчни. Така че и това нямаше как да се случи“, категоричен е Алгафари.

Според него, вече е ясно, че и политическият проект на Радев няма как да се реализира. По думите му, оттук нататък най-големият минус е, че институцията на президентството беше оронена по отношение на европейските ѝ възгледи.

„Другото петно, което се лепна, е върху г-жа Илияна Йотова. Ако има желание – както се говори – да се кандидатира за президент на Република България, това ще бъде много тежък удар по кампанията ѝ. Така че смятам, че и това е вина на Радев. Видно още със самото му влизане в залата – по заснетите кадри – беше прибързан, неуверен, погледът му шареше. Цялото това нещо изглежда организирано по команда или под натиск. Натиснат беше някакъв бутон – и веднага го направи. Така стана“, отбеляза пиар експертът.

По думите му, „с“ или „без“ Радев, максимумът, който могат да постигнат трите политически формации – „Възраждане“, МЕЧ и „Величие“, е вече ясен. Той припомни, че когато България реши да тръгне по пътя към Европейския съюз, също имаше силна вълна от страх и скептицизъм, че ще „изчезнем“.

„Хората го приеха. Видяха, че не е чак толкова страшно. Когато трябваше да влезем в НАТО, не смятам, че някой повдигаше въпроса за референдуми. Нагласите в България тогава вероятно бяха 80% против влизането ни в НАТО, но както виждаме сега – приехме го и има някакви плюсове. Поне засега – минуси няма. Да, много голяма част от хората в България – дали са 55%, 60%, 70% или 80% – не са съгласни с влизането ни в еврозоната, защото просто не знаят какво означава това. И благодарение на Радев – което можем да му отчетем като положителен ефект – сега се разви голяма кампания, която цели да обясни на българския народ какви са плюсовете от членството в еврозоната“, завърши Нидал Алгафари. 

Целия разговор вижте във видеото:


 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Алена с хороскоп за първия ден на юни: Близнаците да не харчат пари за ненужни покупки, Девите да не са прибързани САМО В ПИК! Алена с хороскоп за първия ден на юни: Близнаците да не харчат пари за ненужни покупки, Девите да не са прибързани
ПИК TV x
Проф. Рачев с топ прогноза пред ПИК TV: Джапанките идват на мода! Май си тръгва с порои, юни идва с 30 градуса! (ВИДЕО) Проф. Рачев с топ прогноза пред ПИК TV: Джапанките идват на мода! Май си тръгва с порои, юни идва с 30 градуса! (ВИДЕО)
ново
Днес: 40
hot
най-четени новини в момента
Сега
19329
четат ПИК