ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Чък Норис, шампионът по бойни изкуства, който се превърна в емблематична екшън звезда и бе главен герой в хитовия сериал „Уокър, тексаски рейнджър“, почина. Той беше на 86 години, пише Variety.
Норис беше хоспитализиран в Хавай в четвъртък, а семейството му публикува изявление, в което съобщи, че той е починал в петък сутринта.
Като екшън звезда Норис притежаваше степен на достоверност, с която повечето други не можеха да се мерят. Не само че се появи редом с легендарния Брус Лий във филма от 1972 г. „Пътят на дракона“ (известен още като „Завръщането на дракона“), но той беше истински шампион по бойни изкуства, притежаващ черен колан по джудо, черен колан 3-та степен по бразилско джиу-джицу, черен колан 5-та степен по карате, 8-та степен черна лента по таекуондо, 9-та степен черна лента по Танг Су До и 10-та степен черна лента по Чун Кук До.
Норис беше изключително плодовит в края на 70-те и 80-те години, като участва в филмите „Делта Форс“ и „Изчезнали в бой“, „Добрите момчета носят черно“ (1978), „Октагонът“ (1980), „Самотният вълк Маккуейд“ (1983), „Кодексът на мълчанието“ (1985) и „Огнеходът“ (1986).


