BG EN

Николай Младенов е отказал поста на специален пратеник на ООН за Либия

Политика

Николай Младенов е отказал поста на специален пратеник на ООН за Либия

20020
на 22.12.2020
Николай Младенов е отказал поста на специален пратеник на ООН за Либия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Николай Младенов е отказал поста на специален пратеник на ООН за Либия, съобщи агенция Ройтерс. До съвсем скоро българският дипломат бе координатор на ООН за близкоизточния мирен процес.

препоръчано

Миналата седмица Съветът за сигурност на ООН одобри предложението на Гутериш да назначи Младенов за посредник в Либия, а норвежецът Тор Уенсланд да наследи Младенов за пратеник на Близкия изток, предаде БНР.

Николай Младенов обаче е уведомил генералния секретар Антонио Гутериш, че не може да поеме поста поради "лични и семейни причини", заяви говорител на ООН.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея
ПИК TV x
Петър Кичашки с ТОП АНАЛИЗ пред ПИК TV: Консултациите показаха нови зависимости: Радев толерира радикализацията в политиката (ВИДЕО) Петър Кичашки с ТОП АНАЛИЗ пред ПИК TV: Консултациите показаха нови зависимости: Радев толерира радикализацията в политиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК