BG EN

НИМХ предупреждава: Идат проливни дъждове и опасност от наводнения - реки може да прелеят

Акценти

НИМХ предупреждава: Идат проливни дъждове и опасност от наводнения - реки може да прелеят

37724
на 10.01.2021
НИМХ предупреждава: Идат проливни дъждове и опасност от наводнения - реки може да прелеят
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Валежите от последните дни създават опасност от разливи по големите реки у нас, съобщават в своя хидрометеорологичен бюлетин от НИМХ. За утре (11 януари) валежите отново ще са значителни в цялата страна.

препоръчано

В следващите часове вероятност от поройни наводнения има по водосборите на реките: Искър, Янтра, Русенски Лом и Суха река.

По-голям е рискът от разливи по средното и долното течение на Марица, както и на реките Тунджа и Арда, и техните притоци.

Марица има вероятност да премине червения праг за предупреждение при Харманли на 12 срещу 13 януари и при Свиленград на 13 януари. Тунджа ще премине оранжевия праг при Елхово. Черна река ще прескочи жълтия праг в Смолян, а река Маданска – при Мадан.

Значителни повишения на нивата се очакват и за реките Струма и Места в Югозападна България – поройни наводнения са възможни по теченията и притоците им.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Виктор Димчев с прогноза пред ПИК TV: Проектът на Радев ще засмуче малките партии и ще отиде на бунището на политиката (ВИДЕО) Виктор Димчев с прогноза пред ПИК TV: Проектът на Радев ще засмуче малките партии и ще отиде на бунището на политиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК