Ница пак е на върха в Лига 1 и без Балотели

5574
на 21.11.2016

Ница победи домакина Сент Етиен с 1:0 и нанесе първо поражение на съперника на "Стад Жофроа Гишар" от началото на сезона в срещата от 13-ия кръг на френското футболно първенство. С десетия си успех в кампанията възпитаниците на Люсиен Фавр събраха 32 точки и се върнаха на върха на класирането с аванс от 3 точки пред Монако и пред шампиона Пари Сен Жермен. Сент Етиен загуби за едва трети път през сезона, но остана девети с 18 точки.

Двата отбора действаха по-предпазливо преди почивката, а положенията не бяха много. Най-добрият шанс пропусна Нолан Ру в 33-ата минута. Той засече от десетина метра с глава центриране на Анри Севе, но вратарят на гостите Йоан Кардинал успя да избие. Жан-Мишел Сери пък на два пъти пропусна за гостите. Така логично съперниците се оттеглиха на почивка при равенство без голове.

Макар и без наказаната си звезда в атака Марио Балотели, след почивката Ница стигна до попадение в 63-ата минута, което се оказа решаващо.

Южняците се възползваха от грешка на Жордан Верету в средата на терена, след което топката попадна в краката на Валантен Ейсерек, който наказа бившия си отбор с хубав удар в горния ъгъл от 15 метра.
Последваха два пропуска за гостите на на Аласан Плеа и в самия край домакините можеха да измъкнат точката, но Лоик Перен стреля над гредата от пет метра.

WINBET – Ултра завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)