НИЩО НОВО: Везенков изгледа от пейката обрат на Сакраменто

Топ новина

17725
на 10.01.2024

Българската звезда в НБА - Александър Везенков, не се появи в игра за Сакраменто Кингс при победата над Детройт Пистънс със 131:110 като гост.

Родният баскетболист пропусна три поредни мача на "кралете", след което записа 11 точки срещу Ню Орлиънс Пеликанс. Сега Везенков отново беше на пейката срещу тоталния аутсайдер в източната конференция, информира "Гонг“.

Кингс сътвори грандиозен обрат, за да стигне до успеха срещу най-слабия отбор в НБА. "Кралете" загубиха първата част с 29:47, но после много бързо наваксаха и още на почивката натрупаха преднина.

Сакраменто вече е с баланс 22-14 и заема 5-о място на Запад, а Детройт е последен на Изток. Кингс допусна поражение само в един от последните си 4 мача, а утре ще гостува на непретенциозния Шарлът Хорнетс. Преди десетина дни Шарлът победи Кингс със 111:104.

"Буталата" набързо натрупаха преднина от 15 точки в началото и продължиха да я увеличават. Първата четвърт завърши 47:29 за Детройт, като тимът на Монти Уилямс показа убийствена успеваемост от далечна дистанция.

Въпреки че във втората част пазеха по-агресивно, "кралете" правеха много грешки и не успяваха да се доближат до опонента. Богданович вкара 20-ата си точка за 57:40 и имаше 8 успешни стрелби от 9 опита. От другата страна Сабонис беше неудържим, но никой от съотборниците му не блестеше особено.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО)