НИЩО НОВО: Сакраменто се изложи, Везенков пак не игра

Баскетбол

9487
на 22.03.2024

Сакраменто допусна нова лоша загуба в НБА, след като загуби от един от тимовете с най-лош баланс в Лигата – Уошингтън Уизърдс.

Кралете паднаха в столицата със 102:109, а Александър Везенков отново не игра, въпреки че имаше опасения, че може да се завърне именно в този мач, пише "Гол“.

Кайл Кузма поведе победителите с 31 точки, за да може тимът му да спечели едва за 12-и път през сезона, при цели 58 поражения. Сакраменто пък се влоши до 40-29, като има една победа по-малко от Далас и Финикс при равен брой  поражения в битката за топ 6 на Запад.

ДеАрън Фокс реализира 25 точки за гостите, а Малик Монк добави 20, но тимът реализира под 30% от стрелбите си отдалеч – 11 от 39 и не успя да спечели, въпреки че във втората част почти навакса пасив от 19 точки, вкарвайки 18 поред.

Друга добра серия от 24:8 изведе калифорнийци напред в началото на последния период, но след като играчите на Кингс вкараха едва 11 точки в последните 7 минути и половина, логично се стигна и до загубата.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден