BG EN

НОВ СПОР: Великобритания понижава статута на посланика на ЕС: Не е държава, а международна организация

ЕС

НОВ СПОР: Великобритания понижава статута на посланика на ЕС: Не е държава, а международна организация

8572
на 23.01.2021
НОВ СПОР: Великобритания понижава статута на посланика на ЕС: Не е държава, а международна организация
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Великобритания планира да понижи статута на първия посланик на Европейския съюз във Великобритания, защото смята, че ЕС трябва да се третира по-скоро като международна организация, отколкото като държава, съобщава британският "Телеграф".

препоръчано

Правителството отхвърли исканията на ЕС за атрибутите на държавността за Жоао Вале де Алмейда, което предизвика силна критика от страна на Брюксел и някои консервативни депутати, които определиха решението като дребнаво.

В него се казва, че все пак ще му бъдат предоставени подобни привилегии, като дипломатически имунитет и паспорти, уточнява "Фокус".

Високопоставен източник от правителсството на Обединеното кралство заяви, че ЕС гледа на себе си като на държава, но Великобритания вярва, че е международна организация.

Висши фигури в правителството на Обединеното кралство смятат, че спорът е заради наранено его, тъй като представители на международни организации не могат да представят своите акредитации на кралицата, както правят националните посланици.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 35
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК