Нова драма на "Тича"

52340
на 10.11.2018
Нова драма на Тича

Черно море победи Левски с 1:0 в двубой от 15-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Тича". Това е втори удар на "моряците" срещу "сините" в рамките на 10 дни, след като в края на месец октомври именно те отстраниха столичани в турнира за Купата на България.

На фона на предишните мачове футболистите на треньора Славиша Стоянович бяха неузнаваеми в нападение, като по-опасните ситуации идваха от статични положения и заслужено получиха гол в средата на първото полувреме, който бе дело на Жоржиньо след поредна грешка на Мартин Полачек.

През втората част "сините" се опитаха да стигнат до нещо в срещата, но трудно достигаха до чисти положения, благодарение на добре организираната защита на "моряците". Като за капак на всичко Жерсон Кабрал бе изгонен, след като получи втори жълт картон за симулация.

Така Левски вече е на 3-ото място в класирането на първенството с актив от 34 точки, 1 по-малко от ЦСКА и Лудогорец. Разградчани в неделя ще се изправят срещу Берое. Отборът на Черно море пък е 6-и с 21 пункта.

Двата тима се "захапаха" още след първия съдийски сигнал и домакините стигнаха първи до удар по посока на вратата във 2-ата минута. Аристоте Ндонгала шутира от границата на наказателното поле, но топката срещна тялото на Давид Яблонски.

В 5-ата минута Станислав Костов получи добро подаване в наказателното поле. Нападателят успя да се завърти, но Мирослав Енчев се намеси вещо и с отличен шпагат изби кълбото от краката на нападателя. В 18-ата минута Луи Нганиони достави прекрасно центриране отляво. Жерсон Кабрал обаче не успя да засече острото подаване, което бе в опасна близост до вратата на Благой Макенджиев.

Две минути по-късно Кабрал проби опасно отдясно. Холаденцът намери Костов в наказателното поле, но опасният удар на нападателя премина покрай вратата. В 22-ата минута домакините поведоха в резултата. Мартин Полачек затвърди проблемите с вратарите в Левски след ужасяващо подаване към Давид Яблонски, което бе пресечено от Петър Витанов. Футболистът подаде към Жоржиньо, който бе в близост до точката на дузпата и прати топката във вратата - 1:0.

В 31-ата минута Нуно Рейш успя да предотврати сериозна опасност за Полачек. Жоржиньо центрира отдясно в наказателното поле, където Ндонгала опита удар от движение, но защитникът съумя да избие топката. В края на първото полувреме Хали Тиам бе близо до гол. Сенегалецът засече с коляно центриране от пряк свободен удар на Давиде Мариани, но топката мина покрай вратата. В началото на втората част "сините" се настаниха в противниковата половина, но трудно успяваха да стигнат до чисти положения, благодарение на добре организираната защита на "моряците". В 54-ата минута Жерсон Кабрал центрира опасно от пряк свободен удар, но бранител на Черно море изчисти с глава.

Четири минути по-късно Жоржиньо получи чудесно извеждащо подаване от Георги Илиев, но Нуно Рейш се хвърли в краката му и изби топката. В 69-ата минута "сините" останаха с човек по-малко. Кабрал се запъти към душовете преждевременно, след като съдията Николай Йорданов показа втори жълт картон на холандеца за симулация.

Все пак в 75-ата минута гостите бяха близо до изравнително попадение. Нганиони намери Обертан на аутлинията, френският футболист върна топката към Тиам. Сенегалецът стреля силно от движение, но Макенджиев изби, акцентира "Гол". В 84-ата минута Паулиньо бе изведен по прекрасен начин в наказателното поле. Бразилецът демонстрира техника, но отправи недостатъчно силен шут към вратата и стражът на варненци улови.

Черно море - Левски 1:0

Голмайстор: Жоржиньо (22)

Черно море: Mакенджиев, Костадинов, Енчев, Генев, Станчев, Панайотов, Витанов (Андраде 76'), Ндонгала, Илиев (Божилов 89'), Фенуш, Жоржиньо (Василев 70')
Треньор: Илиан Илиев

Левски: Полачек, Цветкович, Рейш, Яблонски, Нганиони (Белаид 89'), Тиам, Мариани (Буш 67'), Обертан, Паулиньо (Нашименто 85'), Кабрал, Костов
Треньор: Славиша Стоянович