Нова загуба за Везенков и Сакраменто в НБА

Баскетбол

15673
на 21.12.2023

Отборът на Сакраменто Кингс претърпя тежко поражение от Бостън Селтикс със 119:144 (41:38 25:36 24:39 29:31) в среща от редовния сезон на НБА. "Кралете" изиграха две противоположни полувремена, като през първата и втората четвърт играха равностойно и дори доминираха на моменти, а през третата и четвъртата преживяха тотален срив, който на моменти се изразяваше в изоставане от над 30 точки, предаде БНР.

Бостън Селтикс вече има баланс от 21-6 и продължава да бъде лидер в Източната конференция. Сакраменто пък падна на пето място в Западната конференция с баланс от 16-10 и "кралете" бяха изместени от четвъртата позиция от ЛА Клипърс, които спечелиха своя мач срещу Далас Маверикс със 120:111.

За съжаление, Александър Везенков отново не бе част от стартовата петица, като на паркета започнаха крилата Кийгън Мъри, Харисън Барнс, Домантас Сабонис и гардовете Кевин Хъртър и Ди'Аарън Фокс.

Мачът бе специален за голямата звезда на "кралете" Ди'Арън Фокс, който празнува своя 26-и рожден ден. В личен план той отбеляза празника си подобаващо, като бе най-резултатен на паркета с 29 точки, към които добави 3 асистенции и 3 борби.

За "кралете" силен мач направиха също Домантас Сабонис (13-10-8) и Кийгън Мъри (13-1-0).

От другата страна в от начало за Бостън ще започнаха Сам Хаузър, Джейлън Браун, Кристапс Порзингис, Дерик Уайт и Джру Холидей, като за Селтикс срещата пропусна голямата звезда на отбора Джейсън Тейтъм заради контузия в глезена.

"Кралете" започнаха много силно срещата и шокираха съперника, като поведоха с 23:11 в първата половина от началната част. Класата на Бостън обаче пролича и гостите съвсем скоро заличиха изоставането от 12 точки и вкараха пет поредни коша, като поведоха с 24:23.

Домакините обаче демонстрираха, че добрата игра не е била плод само на взривно начало, но и на сериозни качества. Рожденникът Ди'Арън Фокс се развихри и за отрицателно време направи повече от десет точки, като не спираше да бележи от тройката.

В края на първата четвърт влезе и Александър Везенков, който остана до края на частта и записа почти две минути на паркета.

Междувременно двата отбора си разменяха водачеството неколкократно, като Сакраменто успя да приключи частта при 41:38 в своя полза.

Александър Везенков остана на паркета и в началото на втората четвърт, като се задържа в игра до първото прекъсване. В това време българинът записа първите си три точки, като не успя да направи асистенции и борби, което логично доведе до неговата смяна. В този свой първи престой на паркета Везенков игра общо 5 минути и 54 секунди.

Иначе отборът на Бостън игра малко по-добре в началните минути на втората четвърт и заслужено стигна до обрат, като към средата на частта Селтикс вече водиха с 60:55.

В следващите три минути домакините надигаха глава и съкратиха изоставането си на три точки, като сериозен принос за това имас Домантас Сабонис, който добави по една борба и асистенция и се доближи до "трипъл-дабъл", тъй като малко преди полувремето вече имаше на сметката си 8 точки, 7 борби , 5 асистенции.

Разликата продължаваше да се поддържа на 5 точки в полза на гостите, като тя стана още по-осезаема, когато минута и двадесет секунди преди края на полувремето два поредни коша направиха резултата 72:62 в полза на Бостън, като за първи път от началото на мача Селтикс поведоха с двуцифрен резултат.

Това обаче съвсем скоро бе променено, тъй като Фокс изригна за пореден път и намали до 66:72, но непосредствено преди сирената Уайт от гостите направи 74:66, при което завърши и първото полувреме.

Селтикс наложи тоталната си доминация през третата четвърт, в която на практика реши изхода от срещата. "Кралете" вкараха първия кош, но след това допуснаха цели 17 безответни точки и се видяха с изоставане от 67:81. След това Сакраменто намали на 69:81, но последваха нови четири безответни коша и разликата набъбна до 23 точки в полза на гостите.

За съжаление, Везенков така и не се появи през първата част на второто полувреме, а неговите съотборници продължаваха да се сриват, като дори в един момент губиха с 28 точки.

Все пак Фокс и Сабонис имаха леки проблясъци, като дори литовецът оформи своя дабъл-дабъл с 13 точки и 10 борби и успяха да завършат частт при 90:113.

В заключителната част домакините играеха на приливи и отливи, като дори най-добрият на паркета за "кралете" - Фокс, започна на пейката и се включи впоследствие. Сакраменто успря да мине 100 точки, но продължи да прави грешки в отбрана и гостите си върнаха аванса от 25 точки.

Също така и Везенков се включи за втория си престой в средата на частта, като българинът успя да изработи първата си борба, а неговите съотборници вкараха нови шест точки и намалиха до 114:135.

Бостънци също отбелязаха, като всички от стартовата петица минаха актив от 10 точки на личните си сметки, докато Джру Холидей бе много близо до трипъл-дабъл с 21 точки, 10 борби и 8 асистенции.

Така оставащото време просто се доиграваше и Бостън успя да оформи разгромна победа със 144:119.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО)