Новата седмица идва с нови мерки в Бургас - затварят дискотеките, заведенията ще работят до 22 ч.
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Затварят се дискотеките в Бургас от следващата седмица. Това гласи нова заповед на Регионалната здравна инспекция в морския град.
Мярката влиза в сила от понеделник и ще продължи до 13 февруари включително.
Работното време на всички заведения ще е фиксирано до 22:00 часа. Освен това се ограничава и капацитетът им – до 50%, но и при спазване на изискването за вход със "зелен сертификат".
От 5:00 до 22:00 часа ще трябва да работят и игралните зали и казината.
Ограничава се публиката на културни, спортни, сценични и музикални мероприятия до 50% при спазване на подхода със "зелен сертификат".
Остава в сила забраната за посещение на непълнолетни лица в търговските центрове тип МОЛ, кина, ресторанти, кафенета и др. без придружител – родител, настойник или друго лице, полагащо грижи за непълнолетния.
Контролът ще се следи от органите на местната власт, ОДВМР-Бургас, и дирекция "Обществено здраве" и Дирекция "Надзор на заразните болести" при РЗИ-Бургас.


