BG EN

Нови документи активизират бизнеса между България и Португалия

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Нови документи активизират бизнеса между България и Португалия

4241
на 16.06.2015
Нови документи  активизират бизнеса между България и Португалия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Българо-португалска търговска камара бе учредена в присъствието на държавните глави на България и Португалия Росен Плевнелиев и Анибал Каваку Силва по време на бизнес форум в София, съобщиха от БТПП.

препоръчано

Парафирани бяха и Меморандум за разбирателство между Португалската агенция за инвестиции и външна търговия и Изпълнителна агенция за насърчаване на малки и средни предприятия и Меморандум за разбирателство между Португалската агенция за инвестиции и външна търговия и Българска агенция за инвестиции. Подписването на документите, по думите на българския президент, е безспорен успех и основание за гордост, защото ще придвижат по-напред сътрудничеството между България и Португалия.

Росен Плевнелиев изтъкна приноса на БТПП и Португалската агенция за инвестиции и външна търговия, които са съорганизатори на форума и им изказа благодарност. Президентът на Португалската република Анибал Каваку Силва представи отворената позиция на Португалия към икономическо сътрудничество. Около 100 представители на бизнеса се включиха във форума, организиран съвместно от Българската търговско-промишлена палата, Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средни предприятия, Посолството на Португалия в София и Португалската агенция за инвестиции и външна търговия.

Председателят на БТПП Цветан Симеонов, който откри и модерира форума отбеляза, че сътрудничеството на Палатата с португалски партньори има дълга история - повече от 30 години. Той изрази надежда новоучредената камара и новите споразумения да дадат нов тласък на сътрудничеството и потвърди още веднъж готовността на БТПП да съдейства на бизнеса от Португалия и България.

Двете страни могат да се допълват в области като автомобилостроенето, хранително-вкусовата промишленост и други производства, посочи още Цветан Симеонов. В рамките на форума, в който участваха и икономическите министъри на България и на Португалия Божидар Лукарски и Антонио Пиреш де Лима, бяха представени добри бизнес практики на български и португалски предприемачи и компании. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 34
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК