ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Въвежда се временна организация на движението за рехабилитация на бул. „Витоша” от ул. „Гургулят” до ул. „Бяла Черква”. Това съобщиха от пресцентъра на Столична община.
От 00.00 часа на 2 юли 2016 г. до 24.00 часа на 31 юли 2016 г. се забранява влизането на пътни превозни средства по западното пътно платно на бул. „Витоша” между бул. „България” и ул. „Бяла черква”. Движението ще се извършва двупосочно в източното пътно платно на бул. „Витоша“ в същия участък. Забранява се и движение по трамвайното трасе в същия участък на булеварда, но се пропуска напречното движение през булеварда на кръстовищата ул. „Д-р Стефан Сарафов” и с ул. „Янко Забунов”.
От 2 юли 2016 г. до 24.00 часа на 31 юли 2016 г. се закриват местата за почасово платено паркиране двустранно по бул. „Витоша” между бул. „България” и ул. „Бяла черква”.
Променя се и движението на трамвайни маршрути № 1 и 6, както следва: Трамвай № 1: – от надлез „Надежда” до ж.к. „Борово” (крайна станция на трамвайна линия № 7) двупосочно. Трамвай № 6 – от ж.к. „Обеля 2” до Съдебна палата двупосочно. Осигуряват се временни автобусни линии № 6-Т1 и № 6-Т2. Създават се временните спирките срещу съществуващите.


