ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Сметките за ток на абонатите на ЧЕЗ за месец август съдържат данни за два отчетни периода, съобщиха от компанията. Първият период обхваща времето от предишното отчитане до 31 юли, а вторият - от 1 август до края на отчетния период. Причината е решението за намаляване на цената на електроенергията с около 5 % чрез промяна в механизма на ценообразуване, която влезе в сила на 1 август. Тази промяна е резултат от масовите протести на българите срещу своеволията не елетроразпределителните дружества, довели до оставката на премиера Борисов през февруари т. г.
Добавките за зелена енергия, за комбинирано производство и за невъзстановяемите разходи са прехвърлени от цената за разпределение на електроенергията към цената за снабдяване. По този начин цената за разпределение е намалена, но е увеличена цената за снабдяване, обясняват още от ЧЕЗ.
Съществена разлика реално не се усеща, коментираха пред ПИК абонати на ЧЕЗ, получили новите сметки за ползваната електроенергия през юли-август, но са съгласни, че след като няма увеличение - пак е добре.
„Стремим се да разясним подробно всички промени в структурата на тарифите, както и в техните цени“, каза Кремена Стоянова, изпълнителен директор на „ЧЕЗ Електро България“ АД.


