BG EN

Ново 20: БСК не подкрепя увеличаването на минималната работна заплата

Политика

Ново 20: БСК не подкрепя увеличаването на минималната работна заплата

11093
на 09.12.2018
Ново 20: БСК не подкрепя увеличаването на минималната работна заплата
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Българската стопанска камара (БСК) не подкрепя предложението за увеличаване размера на минималната работна заплата от 510 на 560 лева от началото на 2019 година. 

препоръчано

В писмо до вицепремиера по икономическата и демографската политика, финансовия и социалния министър работодателите настояват за по-предпазлива политика по доходите, умерен ръст на бюджетните заплати и запазване на сегашното равнище на минималната работна заплата.

Работодателите възразяват срещу административното определяне на работната заплата и заради използваните, според тях, неясни методологии, модели и параметри за нейното формиране. И още: предвиденият ръст с почти 10% не съответства на регламентите в конвенцията на Международната организация на труда, според които увеличението надвишава  с повече от 3 насто прогнозираната производителност на труда и средно-годишната инфлация от 3%.

От Стопанската камара смятат, че увеличението на минималната работна заплата се отразява негативно на пазара на труда, на заетостта и особено върху хората с ниска квалификация, образование и на жените-майки и подкрепят анализа си с общ спад на заетостта в страната за последните няколко години с близо 70 000 души.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
В какъв контекст свършват приказките и започват ШАМАРИТЕ И ЮМРУЦИТЕ?! Надежда Йорданова от разградската самодейна полит-група на олигарха Иво Прокопиев е толкова безпомощна, че...(ВИДЕО) В какъв контекст свършват приказките и започват ШАМАРИТЕ И ЮМРУЦИТЕ?! Надежда Йорданова от разградската самодейна полит-група на олигарха Иво Прокопиев е толкова безпомощна, че...(ВИДЕО)
ново
Днес: 18
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК