НОВО ДЪНО! Исторически срам - България падна от Литва с 0:2

ГОРЕЩО

24978
на 14.10.2023

Националният отбор на България достигна ново футболно дъно. Хората на Младен Кръстаич записаха срамна загуба с 0:2 от Литва. Двубоят се игра пред 7000 души на Националния стадион "Васил Левски“ в София.

В първите няколко минути футболистите на Младен Кръстаич се опитаха да упражнят домакински натиск, но стигнаха само до няколко безобидни центрирания.

Три минути преди почивката България остана с човек по-малко на терена, след като Андриан Краев получи втори жълт картон за нарушение в центъра на терена.

В последната минута на първото полувреме гостите стигнаха до ъглов удар, след чието изпълнение се стигна и до гол в българската врата. Топката бе центрирана на далечната греда, където играч на Литва успя да я върне на границата на вратарското поле, където Пиюс Ширвис изпревари двама български бранители и реализира на празна врата.

Литва успя да удвои преднината си в 55-ата минута още при първата си по-сериозна атака към българската врата. Ласицкас проби с лекота отдясно и почти от аутлинията успя да центрира към далечната греда, където Ширвис с глава успя да насочи топката в мрежата. Веднага след второто попадение в мача феновете на стадиона призоваха за оставки в лагера на българския национален тим.

Четвърт час преди края на срещата Иван Дюлгеров направи кошмарна грешка, подарявайки топката на литовски футболист в опита си да комбинира със свой съотборник. Гостите се възползваха и реализираха трети гол във вратата на България, но след преглед на ситуацията с ВАР, голът бе отменен заради засада.

След втория гол, викове "Оставка“, насочени към селекционер и ръководство на футболния съюз, огласяха стадиона.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите