Ново национално предателство в Европарламента от коалицията ДПС-БСП и Радан - искат да спрем Мариците и да внасяме ток
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Ново национално предателство след гласуването на позорната за страната ни резолюция в Европарламента сътвори коалицията БСП-ДПС и Радан Кънев. Те подкрепиха ощетяващия България доклад за 60% чисти въглеродни емисии.
Това ще доведе до спиране на "Мариците" и внасяне на ток от чужбина, както и до загуба на работни места.
Цялото ЕНП застана зад Борисов и ГЕРБ и гласува с "въздържал се" за убийствената за България промяна.
Българският премиер Бойко Борисов изтъкна, че разчетите на страната ни са за постигане на до 40% таван намаляване на емисиите до 2030 г. „Това беше предела на нашите сили да се справим сами. Моите политически опоненти в България се надпреварват да говорят как искат да запазят миньорите, мините и топлоелектрическите централи, но в Европейския парламент социалдемократи, десни извън ГЕРБ, либералите от ДПС, от БСП са гласували за 60% таван“, отбеляза министър-председателят Бойко Борисов.
Текстът за 60 процента чисти емиси е гласуван и на доклад го подкрепят със "ЗА"- Радан Кънев, ДПС и БСП. Впоследствие червеният евродепутат Иво Христов си е променил вота от "за" на въздържал се. Но срамната коалиция отново лъсна с пълна сила срещу интересите на България.
Радан Кънев гласувал "въздържал се”, но накрая подкрепил доклада, който минава с 60% срещу линията на ЕНП, която е "за въздържане".
ДПС гласува "за" 60% и "за" доклада. БСП също накрая подкрепят доклада. ГЕРБ са се въздържали, каквато е линията на ЕНП, подкрепили изцяло исканията на България.
Преди дни стана ясно, че ЕП иска още по-голям СО2 спад и край на субсидиите за въглища до 2025 г. Евродепутатите вдигнаха летвата относно намеренията за намаляване на парниковите емисии в Европейския съюз и призоваха за по-високи цели и свиването им с 60 процента до 2030 г. спрямо нивата от 1990 т., съобщиха от Европарламента.
Също така се предлага ЕС и държавите членки да прекратят всички преки и косвени субсидии за изкопаеми горива най-късно до 31 декември 2025 г., като същевременно продължат усилията за борба с енергийната бедност.