BG EN

Ново оръжие! Русия е разработила зенитен артилерийски комплекс за унищожаване на безпилотни летателни апарати

Технологии

Ново оръжие! Русия е разработила зенитен артилерийски комплекс за унищожаване на безпилотни летателни апарати

34638
на 28.12.2017
Ново оръжие! Русия е разработила зенитен артилерийски комплекс за унищожаване на безпилотни летателни апарати
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Командващият на ПВО-войските от Въоръжените сили на Русия генерал-лейтенат Александър Леонов разказа пред Известия за разработването на нов зенитен артилерийски комплекс за поразяване на тактически безпилотни летателни апарати

препоръчано

По думите му, като наследник на комплекса „Шилка“ в момента се разработва нов зенитен артилерийски комплекс с иновационен боеви комплект от снаряди.

„Новият комплекс е предназначен за поразяване на тактически безпилотни летателни апарати (БЛА), самостоятелни реактивни снаряди РСЗО, крилати ракети, ударни елементи на системи за оръжия с висока точност, самолети от тактическата авиация, хеликоптери за огнева поддръжка, както и наземни и надводни леко бронирани цели“, разяснява Леонов.

Ключова особеннност на новия комплекс е, че ракетите трудно могат да бъдат засичани.

Превод и редакция: ПИК

 

 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК