Ново разочарование за Григор, Жил Симон се оказа непреодолимо препятствие

7017
на 12.04.2016

Григор Димитров претърпя поражение от Жил Симон в два сета 4-6, 3-6 и приключи участието си в Мастърса в Монте Карло. Хасковлията фиксира пета загуба в шест мача срещу 31-годишния французин.

В първия сет играта бе напълно равностойна, но при 4-5 Гришо се пропука за първи път на свой сервис в десетия гейм и Симон спечели частта. Във втория сет Димитров пръв стигна до пробив и поведе с с 3-2, но не успя да го затвърди и равенството бе възстановено.

Българинът отново сбърка при подаването си в осмия гейм и Симон дръпна с 5-3, след което взе подаването си безапелационно и сложи край на спора след 1 час и 27 минути игра.
В миналогодишното издание на турнира в Монте Карло Димитров стигна до 1/4 финалите, където отстъпи пред друг французин - Гаел Монфис.

Симон в трети кръг ще играе с поставения под №4 Стан Вавринка или победителя от мача Филип Колшрайбер - Борна Чорич.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)