Ново шоу на Меси! Аржентина е на финал след разгром над САЩ (ВИДЕО)

23799
на 22.06.2016

"Гаучосите" победиха с 4:0, звездата на Барса с гол и 2 асистенции

Мегазвездата на Аржентина Лионел Меси се отчете с гол и две асистенции при разгромната победа на "гаучосите" с 4:0 над САЩ в първия полуфинал за Копа Америка. Съперник на Меси и компания в спора за трофея ще бъде победителят в двойката Колумбия - Чили. С попадението си звездата на Барселона стана най-резултатният играчч в историята на националния отбор на Аржентина, като свали от върха Габриел Батистута. Меси вече има 55 гола от 112 мача. Батигол остана втори с 54, но от 77 срещи.

Двубоят на стадиона в Хюстън започна по мечтан начин за аржентинците. Още в третата минута Меси намери в наказателното поле Езакиел Лавеци, който с глава откри резултата. В 32-ата минута и Лео записа името си сред голмайсторите, след като се разписа директно от фаул.

Началото на второто полувреме беше копие на първото. Американците загубиха топката в собствената половина, тя попадна у Гонсало Игуаин, който се озова очи в очи със стража на САЩ. Първоначално Брад Гузан отрази удара, но при добавката Пипита не сбърка и направи резултата класически. До края аржентинците се забавляваха, а Меси можеше да вкара и втори гол в 86-ата минута, но предпочете да подаде на Игуаин, който отблизо разстреля Гузан.

Така Аржентина излиза за 28-и път в своята история на финал за Копа Америка в опит да вдигне за 15-и път трофея.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО)