НОВО ШОУ НА МОНДИАЛА! Сърбия удари Коста Рика след зрелищен гол (ОБНОВЕНА)

Топ новина

20012
на 17.06.2018

Отборите на Коста Рика и Сърбия играят при 0:0 първия си мач от Група "Е" на Световното първенство в Русия. Тимът от Централна Америка бе голямата изненада на миналия Мондиал, след като стигна до четвъртфиналите. Комшиите пък се завръщат на най-силния футболен форум, след като пропуснаха шампионата в Бразилия.

Атаката на тикосите е водена от Марко Уреня, който ще бъде подпомаган от Брайън Руис и Йохан Венегас по двете крила. Изненадващо основният нападател на тима Джоел Кембъл е оставен резерва.

Сърбите пък ще разчитат на Александър Митрович в нападение. Зад него ще е голямата звезда на тима Сергей Милинкович-Савич. По двете крила пък ще е са Адем Ляич и Душан Тадич, предава спортал.бг.

Срещата започна двуостро и в първите минути двата тима си размениха по няколко опасни атаки. Най-чистото положение бе за костариканците, когато Джанкарло Гонсалес стреля с глава, но Владимир Стойкович спаси. В 12-ата минута отново той бе много близо до гола, след като бе оставен непокрит в малкото наказателно поле, но не успя да насочи топката с глава в рамките на вратата.

В 27-ата минута дойде отлична възможност за сърбите. Един далечен пас хвана отбраната на Коста Рика неподготвена и Сергей Милинкович-Савич се оказа сам срещу Кейлор Навас, но ударът му не бе достатъчно добър, за да преодолее стража.

С напредването на времето до края на първата част двата тима намалиха оборотите и опасностите пред вратите намаляха. Все пак малко преди почивката Милинкович-Савич отправи много красив удар със задна ножица, който бе спасен от Навас. Страничният съдия маркира засада, но повторенията показаха, че ситуацията е чиста и ако топката бе влязла в мрежата, това щеше да е гол за Сърбия.

В началото на втората част Сърбия отново бе близо до гола. Митрович се оказа сам срещу Навас, но и той не съумя да прати топката във вратата и старжът спаси. Все пак логичното се случи в 57-та минута, когато Александър Коларов откри резултата в полза на Сърбия след зрелищен гол от пряк свободен удар.

До края на срещата костариканците се опитаха да върнат попадението, но с добра игра в защита съставът на Сърбия удържа на натиска и се поздрави с първа победа на Мондиала в Русия

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете