BG EN

НОИ пак ще гледа предложението за ръст на осигурителната вноска

Политика

НОИ пак ще гледа предложението за ръст на осигурителната вноска

13218
на 02.11.2025
НОИ пак ще гледа предложението за ръст на осигурителната вноска
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Управляващите не променят намерението си осигурителната вноска за Фонд "Пенсии" на Държавното обществено осигуряване да се увеличи с 2 проценти пункта от началото на следващата година.

препоръчано

Предложението ще бъде обсъдено отново от Надзорния съвет на НОИ утре сутринта, предаде БНР.

Както бе анонсирано преди дни , минималната заплата е ревизирана и от първи януари ще е 620 евро и 20 цента, така се спазва формулата за изчисляването й, разписана в Кодекса на труда.

Предлага се също повишаване на обезщетението за майчинство през втората година на детето. От първи януари то ще е 460 евро и 17 евроцента. Сега то е 780 лева или 398 евро и 81 цента.

В същото време, ако майката се върне на работа, тя ще получава 75 процента от сумата, сега този процент е 50.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Какво се случва в Брюксел и Париж? (ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Какво се случва в Брюксел и Париж? (ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК