НСА загуби драматично в първия си мач на Европейското по хокей в зала

Други спортове

2603
на 12.02.2016

Шампионът на България по хокей в зала НСА допусна загуба от големия фаворит на първенството „Бра”, Италия с 6:2 (3:2) на Европейското клубно първенство, дивизия 1, което се провежда в СОК „Камчия”.

Въпреки разликата в резултата на терена всичко вървеше равностойно до последните 5 минути, когато „адзурите” вкараха три гола, а „студентите” изпуснаха на няколко пъти. В тима на „Бра” играят няколко италиански национали, чехи, холандец и голмайстора на Нова Зеландия Асмаеле Атцей.

През първото полувреме „студентите” играха здраво и още в началото Петър Кътовски можеше да вкара на два пъти, но стражът на италианците Джанпаоло Ланзано отрази мощните удари. „Бра” постепенно вдигна оборотите, заигра по фланговете и със заучени положения успяваше да завърши всяка атака с удар към вратаря ни Михаил Банков.

В рамките на 5 минути италианците стигнаха до 0:3, а секунди след третото попадение Богомил Павлов успя да вкара гол и намали преднината. Бърза атака отляво за НСА завърши с ново попадение във вратата на съперника. Георги Бъклев беше най-съобразителен в полето с точен удар по земя стопи разликата до един гол.

При 2:3 завърши и първата част. На полувремето в залата в Камчия пристигнаха от Варна няколко автобуса с фенове на играта и бързо заеха местата по трибуните. Веднага след почивката резултата можеше да бъде изравнен, но един от двамата съдии видя несъществуващо нарушение в атака на капитана ни Мерийн Де Бааре, който излезе сам срещу вратаря.

До края на срещата италианците наложиха по-бързо темпо на игра и умело задържаха топката, когато това беше нужно. След изпълнение на наказателен корнер резултата стигна до 2:4, а в последните минути „адзурите” вкараха още две попадение за крайното НСА- „Бра” 2:6.

„Като игра съм доволен, но от резултата, не. При разлика от над 3 гола не вземаме точка в групата, което не беше изобщо в плановете ни, но така се получи. Играхме срещу най-силния отбор на първенството. Да не служи като оправдание, обаче италианците имаха 7-8 национални състезатели от няколко държави. Много стабилен отбор. Играхме добър хокей и можехме да поднесем изненада. Следващият мач трябва да го спечелим, за да играем в „първата четворка” на турнира”, сподели наставникът на НСА Стефан Чавдаров.

В 18.20 тази вечер е вторият мач на НСА на Европейското клубно първенство по хокей в зала, като съперник ще бъде шампиона на Уелс ХК "Кардиф”. Островитяните победиха в първия си мач последния съперник в нашата група Младост, Хърватия с 2:0.

На шампионата в Камчия участват осем отбора, победители в своите клубни първенства на Европа.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден
Георги Харизанов ексклузивно пред ПИК TV: 6 или 7 партии влизат в парламента. ГЕРБ бият с много (ВИДЕО) Георги Харизанов ексклузивно пред ПИК TV: 6 или 7 партии влизат в парламента. ГЕРБ бият с много (ВИДЕО)