BG EN

НСИ с любопитни данни за туризма във Варна през август

Региони

НСИ с любопитни данни за туризма във Варна през август

4590
на 18.10.2022
НСИ с любопитни данни за туризма във Варна през август
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

През август 2022 г. в област Варна са функционирали 390 обекта с над 10 легла - хотели, мотели, къмпинги, хижи и други места за краткосрочно настаняване. Броят на стаите в тях е 25.1 хил., а на леглата - 61.1 хиляди. В сравнение с август 2021 г. общият брой на местата за настаняване, функционирали през периода, се увеличава с 1.0%, а броят на леглата в тях - с 4.1%.

препоръчано

Общият брой на нощувките в областта във всички места за настаняване, регистрирани през август 2022 г., е 1337.7 хиляди. Българските граждани са реализирали 266.8 хил. нощувки, а чуждите - 1070.9 хиляди.

През август 2022 г. в хотелите с 4 и 5 звезди са реализирани 80.7% от общия брой нощувки на чужди граждани и 37.3% - на българи. В местата за настаняване с 3 звезди са осъществени 25.6% от нощувките на български граждани и 14.2% - на чужденци, докато в останалите места за настаняване (с 1 и 2 звезди) те са съответно 37.1 и 5.1%.

Броят на пренощувалите лица в местата за настаняване в област Варна през август 2022 г. достига 289.5 хиляди. От всички пренощували лица 75.1% са чужденци, като 79.1% от тях са нощували в хотелите с 4 и 5 звезди и са реализирали средно по 5.0 нощувки.

Хотелите с 4 и 5 звезди са предпочитани от 40.5% от българските граждани, като средният брой реализирани нощувки в тях е 3.4.

Общата заетост на леглата в местата за настаняване в областта през август 2022 г. е 70.7%, като тя е най-висока в хотелите с 4 и 5 звезди - 84.1%. В сравнение със същия месец на предходната година заетостта на леглата се увеличава с 0.1 процентни пункта, като увеличение има само при местата за настаняване с 3 звезди - с 2.1 процентни пункта.

Приходите от нощувки през август 2022 г. в област Варна достигат 112.7 млн. лв., като 96.0 млн. лв. са от чужди граждани, а 16.7 млн. лв. - от български граждани.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 91
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК