НФСБ откри предизборни щабове в Добрич и Силистра, цели се в 3 места в Европарламента
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Два нови предизборни щаба – в Добрич и Силистра, открива патриотичният фронт, обединен около Национален фронт за спасение на България (НФСБ), стана ясно на пресконференция.
Патриотите проведоха петото си изнесено заседание в Добрич, като стъпка за обединение на местните структури от областите Добрич и Силистра и част от подготовката за изборите за Европейски парламент през май.
Пред симпатизанти и медии, патриотите обявиха целите, които ще преследват в предстоящите избори, както и основните приоритети в работата на обединената структура в двете области.
„През март ще обявим листата на Патриотичния фронт, но трябва да се знае, че това не е личностна битка, а стремежът е насочен към налагане на идеологията на НФСБ, в която най-важни са България и интересите на българите. Целта ни е да се преборим за 3 мандата в следващия Европейски парламент”, каза съпредседателят на НФСБ Валери Симеонов.
Евродепутатът Слави Бинев пък допълни, че предвид възхода на евроскептичните партии в Европа, към които принадлежи и НФСБ, и очакванията те да се превърнат във втора или трета политическа сила в Европа, евродепутатите, изпратени в Европейския парламент от Националния фронт ще са от изключителна важност за защитаване на интересите на България в Европа.
Като основна организационна задача за предстоящите избори патриотичният фронт постави контрола върху секционните избирателни комисии, включително и тези в смесените райони. „Не забравяйте, че имаме работа с изпечени мошеници и бандити!”, каза Славчо Атанасов (НИЕ).
След изнесеното заседание и пресконференцията, от НФСБ откриха официално и щаба си в Добрич на ул. „Страцин” 1. За председател на щаба е избран Валентин Николов, а за структурата в Силистра – Йордан Ковачев.


