BG EN

"Ню Йорк таймс": Проукраинска група е взривила "Северен поток"

СВЕТЪТ ДНЕС

"Ню Йорк таймс": Проукраинска група е взривила "Северен поток"

11429
на 08.03.2023
Ню Йорк таймс: Проукраинска група е взривила Северен поток
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Нови разузнавателни данни сочат, че проукраинска група, вероятно в състав от украинци или руснаци, е атакувала газопроводите "Северен поток" през септември, но няма категорични заключения, съобщи "Ню Йорк таймс".

препоръчано

Нямало обаче доказателства, че украинският президент Володимир Зеленски или други украински служители стоят зад атаките, изтъква БНР, като се позовава на американсото издание.

Експлозиите станаха на 26 септември в изключителните икономически зони на Швеция и Дания. И двете държави стигнаха до заключение, че взривовете са били умишлени, но не посочиха кой може да е отговорен за тях.

Съединените щати имат пълна вяра и доверие в разследванията, водени от Германия, Швеция и Дания, на възможните причини за експлозията на "Северен поток" през септември миналата година, заяви говорителят на Държавния департамент Нед Прайс.

"В действителност има три държави, които разследват точно какво се е случило - нашите германски съюзници, както и партньорите ни от Швеция и Дания. Те са започнали разследване на случилото се. Тези разследвания продължават. Както винаги правим – ще оставим тези разследвания да се развият преди да коментираме каквито и да е било потенциални констатации и заключения", каза говорителят.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК: Борисов събра на ИЗВЪНРЕДНА СРЕЩА остриетата си (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК: Борисов събра на ИЗВЪНРЕДНА СРЕЩА остриетата си (ВИДЕО)
ново
Днес: 28
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК