BG EN

Няма да се закриват пунктовете за регистрация на МПС в Гоце Делчев и в Петрич

Икономика

Няма да се закриват пунктовете за регистрация на МПС в Гоце Делчев и в Петрич

2704
на 04.04.2014
Няма да се закриват пунктовете за регистрация на МПС в Гоце Делчев и в Петрич

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Няма да се закриват регистрационните пунктове за МПС в Гоце Делчев и в Петрич, стана ясно по време на парламентарния контрол. Според вътрешния министър Цветлин Йовчев в дирекция "Човешки ресурси" в МВР не е получавано предложение за съкращаване на служители в тях. С писмо от 13 септември 2013 година е разпоредено да се намали броят на служителите, които не се занимават с основните дейности на МВР. До 30 юли 2014 година процентът на хората със спомагателни функции трябва да е 15%. Тези пунктове имат сравнително малка натовареност и това налага съкращенията.

препоръчано

Народните представители от ГЕРБ Георги Андонов и Митко Захов изрично обясниха, че евентуално закриване ще създаде огромен проблем пред хората от общини в района на Гоце Делчев и Петрич. Според него и колегата му Митко Захов закриването на регистрационните пунктове щеше да наложи стотици шофьори да пътуват до Благоевград и да губят по цял ден, за да си свършат работа, която сега могат да свършат само за час. Митко Захов подчерта, че пунктът в Петрич през миналата година е извършил над 7000 услуги.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! Екшън на Дондуков 2 - Сачева попиля Радев (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ПЪРВО В ПИК TV! Екшън на "Дондуков" 2 - Сачева попиля Радев (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 32
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК