BG EN

Обама и Ердоган обсъждат ситуацията в Сирия и Египет

СВЕТЪТ ДНЕС

Обама и Ердоган обсъждат ситуацията в Сирия и Египет

3373
на 08.08.2013
Обама и Ердоган обсъждат ситуацията в Сирия и Египет
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът на САЩ Барак Обама и премиерът на Турция Реджеп Ердоган са провели телефонен разговор. Те са изразили безпокойството си относно ситуацията в Сирия и Египет, съобщава Си Ен Ен.

препоръчано

"Президентът и премиерът на Турция са обсъдили наличието на чужди екстремисти в Сирия, като се обединиха около мнението за оказване на подкрепа на сирийската опозиция, така че тя да остане единна", се казва в съобщение на Белия дом.

Напоследък зачестиха съобщенията за масови екзекуции на заложници от страна на групировки, подвластни на "Ал Кайда" и действащи на територията на Сирия. Наскоро екстремисти от групировката "Ислямска държава в Ирак и Леванте" изклаха 400 кюрдски заложници, сред които жени и деца.

Обама и Ердоган са обсъдили и ситуацията в Египет, изразявайки загриженост за напрежението в страната вследствие свалянето от военните на ислямисткия президент Мохамед Морси и необходимостта от продължаване на демократичните процеси в страната.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Криминалният психолог Неделчо Стойчев за трагедията с шест трупа край Петрохан и Околчица: Калушев е нарцисист, страхът, че образът му ще рухне, го е накарал да.... (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Криминалният психолог Неделчо Стойчев за трагедията с шест трупа край Петрохан и Околчица: Калушев е нарцисист, страхът, че образът му ще рухне, го е накарал да.... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК