BG EN

Обама шпионирал Саркози

Америка

Обама шпионирал Саркози

4194
на 21.11.2012
Обама шпионирал Саркози
Американските специални служби са успели да хакнат компютърната система на френското президентство дни преди изборите за нов държавен глава, разкри сензационно вестник "Експрес". Френското издание, което се позовава на собствени източници, уверява, че при секретната операция спецовете  не само успели да проникнат в сърцето на френската политическа власт, но и претърсили компютрите на най-близките съветници на тогавашния президент Никола Саркози, включително началникът на кабинета му Ксавие Муска. От хардисковете на президентската администрация на Франция в Елисейския дворец са били копирани секретни документи, както и стратегически планове. За да влязат в компютрите те използвали вируса Флейм, създаден от израелци и американци.  Френската агенция за защита на информационните системи после с дни чистила а мрежите от троянски коне, инсталирани от вируса.
препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 22 декември: Телецът да се готви за данъци, изненади и път за Скорпиона САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 22 декември: Телецът да се готви за данъци, изненади и път за Скорпиона
ПИК TV x
СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО) СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО)
ново
Днес: 23
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК