Обвиненият за убийството на Хюлия поиска да остане в ареста, страхувал се за живота си (снимки)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Обвиненият за убийството на студентската Хюлия Маджар – Иван Тодоров, се яви днес пред Окръжния съд във Варна, където се гледа делото за мярката за неотклонение, която прокуратурата е поискала за него.
Пред магистратите Тодоров поиска да остане в ареста, защото се безпокои за безопасността си. Той настоя също да бъдат разпитани посочените от него лица.
Окръжмият съд реши, че той трябва да получи именно най-тежката мярка за процесуална принуда - „задържане под стража”, което означава, че той ще остане зад решетките.
Преди Тодоров да поиска от съдията да остане в ареста, адвокатът му заяви, че не възразрява на искането на прокуратурата за най-тежката мярка за неотклонение. В съдебната зала стана ясно, че през 2008 г. Иван Тодоров е осъждан за грабеж. Тогава той е получил 3 месеца условна присъда.
Тодоров е бил конвоиран до Варна в събота, след като в петък магистратите в Амстердам са казали "да" на българските власти за предаването му. Той беше заловен при влизане в Холандия през януари.
Непосредствено след убийството Тодоров е разпитан от варненските криминалисти, но успява да ги заблуди, че отдавна не е виждал съученичката си. Установено е от разследващите, че той нарочно се е обаждал на близките на Хюлия с искане за откуп от 300 000 лв. Целта му е била да печели време и да напусне България.





