Областният управител на Перник: Обстановката след поройните дъждове вече е нормализирана
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Обстановката в област Перник след поройните дъждове вече е нормализирана. Това каза за „Фокус” областният управител на Перник Ирена Соколова.
„Всички адреси, които бяха подадени на телефон 112 за помощ от страна на пожарна и аварийна безопасност, бяха до снощи вечерта посетени и обработени. Днес е подаден още един сигнал ул. „Кракра” в жилищен блок, но се оказва, че водата е под 5 сантиметра, а на практика пожарна и аварийна безопасност не обслужва адреси с толкова малко количество вода”, обясни Соколова.
Тя уточни, че в една голяма част от адресите водата се е оттекла сама и това е естествен процес. „Пътищата са проходими, калните наноси вече са почистени. Електрозахранването навсякъде е в нормален режим”, каза още Ирена Соколова.


