BG EN

ОБЛАЦИ, СЛЪНЦЕ И ДЪЖД: Започва затопляне. Повече валежи ще има в източната част на страната (КАРТИ)

Епицентър

ОБЛАЦИ, СЛЪНЦЕ И ДЪЖД: Започва затопляне. Повече валежи ще има в източната част на страната (КАРТИ)

11494
на 03.06.2021
ОБЛАЦИ, СЛЪНЦЕ И ДЪЖД: Започва затопляне. Повече валежи ще има в източната част на страната (КАРТИ)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Над Източна България днес облачността ще е значителна и ще продължи да вали дъжд, който до края на деня постепенно ще спира, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ), цитирани от „Фокус”.

препоръчано

Над западната половина от страната ще е предимно слънчево, след обяд ще се развива купеста облачност и на отделни места ще превали. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Ще се затопли и максималните температури ще са между 18 и 23 градуса.

Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца и ще остане без съществена промяна.

Над Черноморието облачността ще е значителна, с валежи от дъжд, главно в северните райони. Ще духа умерен, временно силен северозападен вятър. Максималните температури на въздуха ще са между 18 и 21 градуса. Температурата на морската вода се очаква да достигне 17 – 19 градуса. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Жълт код за силен вятър над морето е в сила за района на крайбрежието на територията на област Добрич за днес.Преди обяд на север от нос Калиакра се очакват пориви на вятъра със сила 14-17 м/с (7 бала по Бофорт).

 

 

Над планините преди обяд ще е преобладава слънчево време, но след обяд от североизток облачността ще се увеличи. На отделни места ще превали слаб дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на 1 200 метра ще е около 13 градуса, на 2 000 метра - около 6 градуса.

През следващите дни до края на седмицата ще продължи бавно да се затопля, но все още ще е сравнително студено за началото на юни. Облачността ще е разкъсана, над Западна България - с повече слънце, а над източната половина от страната - предимно значителна, там не са изключени и изолирани слаби валежи. Вятърът ще е слаб от север-северозапад.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 91
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК