BG EN

ОБРАТ: Връщат на работа изчегъртаната шефка на РУО Пловдив

Региони

ОБРАТ: Връщат на работа изчегъртаната шефка на РУО Пловдив

48961
на 28.10.2021
ОБРАТ: Връщат на работа изчегъртаната шефка на РУО Пловдив
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Административният съд в Пловдив отмени заповедта на министъра на образованието, с която в началото на юли т.г. като началник на Регионалното управление по образованието беше уволнена Иванка Киркова. Решението на съда е от сряда.

препоръчано

Според съда в заповедта на министър Николай Денков за прекратяване на договора на Киркова има допуснати нарушения, което я прави незаконосъобразна. В мотивите на магистратите се споменава, че тя не е била изслушана преди да бъде издаден актът за нейното отстраняване от работа.

Иванка Киркова беше дисциплинарно уволнена, след като бяха разкрити сериозни финансови злоупотреби в сферата на образованието.

Конкретно в Пловдив беше установено необосновано и незаконосъобразно удължаване на договори, непрозрачност при плащане и липса на подписи при гражданските договори за 320 хиляди лева.

Решението на пловдивските магистрати може да бъде обжалвано пред Върховния административен съд в 14-дневен срок.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК: Борисов събра на ИЗВЪНРЕДНА СРЕЩА остриетата си (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК: Борисов събра на ИЗВЪНРЕДНА СРЕЩА остриетата си (ВИДЕО)
ново
Днес: 34
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК